September 17 2017

2017 Race Results!

Click Here!

Contact us at info@runkids.org

Image description

2014 RACE RESULTS:

BOYS 7&8 (1000m)

First Last Time
Jake Pippel 04:08.0
Josh Preske 04:16.4
Aidan O'Toole 04:20.4
Zachary  Wetzel 04:22.7
Samuel  Rubin 04:26.1
Kevin Lemos 04:27.6
Oliver Goble 04:28.0
Nathan  So 04:29.1
William Barrett 04:40.1
Isaiah Kapur 04:52.9
Max Davis 04:54.2
Opidi Labeja 04:57.4
Zachary  Dawson 04:58.4

 

GIRLS 7&8 (1000m)

First Last Time
Abbie Low 04:20.5
Olivia Garbrecht 04:25.9
Rory Silcox 04:34.6
Delaynie Martin 04:35.3
Jaidyn Jager 04:47.7
Mia Canez 04:52.6
Annabelle Rivard 04:53.8
Maggie Malony 04:58.4
Martina Divis 05:03.3
Makena Topolovac 05:06.2
Julia Krenek 05:06.8
Kayla Stafford 05:09.9
Hailey Topolovac 05:11.9
Addison Trosper 05:12.7
Mahalia Cady 05:22.6
Sienna Balardeta 05:25.7
Kathryn Briggs 05:26.5
Riley  Platenberg 05:27.2
Lily  Mora 05:40.4

 

BOYS 9&10 (1500m)

First Last Time
Cody Balazs 06:02.6
Peter  Rubin 06:07.8
Kaiden Krenek 06:21.3
Logan Biddle 06:26.5
Cooper  Rivard 06:30.1
Justin Baldner 06:43.9
Will Malony 06:45.6
Kaden Brownsberger 06:47.1
Matthew Briggs 06:49.3
Quintin Abell 06:52.0
Andrew  Gunderson 06:53.1
Gavin Culley 06:54.2
Christopher Yuen 06:59.8
Shanne Trosper 07:11.8
Brian  Baldner 07:12.6
Alec Klaudt 07:26.5
Kellen Meisrow 07:30.1
Ben (8y) Gunderson 07:31.8
Elijah Kapur 08:01.9
Owen  Peterson 10:02.7
Ryan  Platenberg 12:04.6
Henry Clare dnf

 

GIRLS 9&10 (1500m)

First Last Time
Stormy Wallace 06:10.8
Raigan Jager 06:33.8
Mia Wilson 06:36.6
Kailyn Jager 06:37.0
Alena Viskanta 06:51.2
Hannah Ligon 06:53.1
Reese Silcox 06:54.2
Emily Neill 07:05.1
Jillian Ryan 07:05.9
Laina Pond 07:28.3
Belle Ward 07:28.9
Emma Liljenback 07:30.0
Paloma Cady 08:26.1
Rhonan Fairbairn 08:40.8

 

BOYS 11&12 (2000m)

First Last Time
Zev Feidelberg 07:19.8
Brady  Williams 07:27.2
Jacob Storm Morilak 08:22.2
Steven Deutsch 08:27.9
Joey Balardeta 08:35.2
Kaz Viskanta 08:35.9
Charlie Low 08:50.2
Baylor Pond 09:04.5
Eric Lowndes 09:07.5
Nicholas Cusick 09:18.0
Nathan Montanez 09:18.4
Hunter Suhonen 09:21.3
Jordan Wood 09:38.4
Max Unger 09:39.2
Ethan Penfield 09:46.1
Owen Ingle 10:17.7
Ayden Cole 10:23.9
Andrew Hernandez 11:08.9
Daniel Geva 11:20.2
Ethan Petersen 11:33.0

 

GIRLS 11&12 (2000m)

First Last Time
Skyler Wallace 07:43.5
Amy Brown 08:01.0
Tristan Hoffman 08:43.7
Rian Silcox 09:11.3
Zoe Mersman 09:51.8
Laurelin Bergum 10:41.3

 

BOYS 13&14 (2000m)

First Last Time
Daniel Rubin 07:15.7
Ares Reading 07:42.6
Harrison Logan 07:56.8
Ian  Dewart 08:03.4
Jack Bianchi 08:11.2
Sam  Black 08:21.5
Gabriel Cary Boyd 08:36.2
Spencer Goldstein 08:41.7
Jack Baldner  
Brady Williams  

 

GIRLS 13&14 (2000m)

First Last Time
Mackenzie Fast 08:29.6
Kylie Preske 08:40.1
Torrey Platenberg 09:06.6
Sammmie Preske 09:27.3
Noa Hochman 09:58.3
Hannah Coirin 10:44.6

 

BOYS 5&6 (500m)

First Last Time
Alexander Glasser 02:03.9
Cole Dawers 02:18.5
Justin Hedrick 02:23.5
Jake  Jerotz 02:28.3
Angus McMillan 02:30.2
Finn Reed 02:31.0
Benjamin Martin 02:31.9
Caden Hood 02:37.3
Lyndon Morelos 02:37.8
Everett Stafford 02:41.2
James DiMase 02:42.5
Vince Cooper 02:47.9
Chase  Rivard 02:51.0
Jaxson Gee 03:24.6

 

GIRLS 5&6 (500m)

First Last Time
Kaci  Brownsberger 02:13.0
Lindsay Biddle 02:16.2
Gigi Canez 02:21.8
Gabrielle Esposito 02:24.8
Riley  Biddle 02:33.4
Erin Fink 02:35.0
Emma Dunbar 02:36.5
Sophia Buonomo 02:39.1
Audrey Fieberg 02:42.7
Annie Grant 02:45.6
Casey Berg 02:48.8
Bahar Motarjemi 02:49.7
Wangari Labeja 02:50.3
Yaretzi De La Vega 02:50.7